menu główne

Kamil Stoch
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 09:18

Spotkanie z KAMILEM STOCHEM  29-04-2011

Spotkanie z Kamilem Stochem - trzykrotnym zwycięzcą zawodów Pucharu Świata, zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2010, trzykrotnym indywidualnym mistrzem Polski.

Uczniowie mieli możliwość spotkania się z tym niesamowicie sympatycznym sportowcem. Najmłodsze dzieci oraz gimnazjaliści  zadawania pytania skoczkowi.  Następnie odbyły się konkursy sportowe w których uczestniczył Kamil Stoch, a w innych był w jury. Na  zwycięzców czekały cenne nagrody - oryginalne koszulki z numerami startowymi z zawodów, kubki z podobizną sportowca. Cennymi pamiątkami po spotkaniu były zdjęcia z autografami Kamila Stocha oraz grupowe zdjęcia z mistrzem. Także nasz gość dostał pamiątkę z wizyty w naszym Gimnazjum, Magdalena Baradziej naszkicowała portret mistrza. To było wspaniałe, niezapomniane spotkanie.

Obecnie Kamil Stoch mimo ciągłych startów na zawodach nie zapomina o naszej szkole i przesyła Nam pozdrowienia oraz kilka upominków dla szkoły. Mamy już gazetkę z wizyty Kamila, jego numer startowy ze stycznia w którym skakał w Insbrucku, oraz akredytacje, którą nosił na zwycięskich zawodach w Predazzo we Włoszech. Serdecznie dziękujemy.

Data urodzenia 25 maja 1987

Miejsce urodzenia Zakopane, Polska

Wzrost 173 cm

Waga 52 kg

Stan cywilny żonaty

Pierwszy trener Zbigniew Klimowski

Trener kadry Łukasz Kruczek (od 2008)

Klub LKS Ząb (1995-2000)LKS Poroniec Poronin (2000-2010)AZS Zakopane (od 2010) Pierwszy skok 1996 w Zębie

Debiut w reprezentacji 2003

Debiut w PŚ 17 stycznia 2004 w Zakopanem (49. miejsce)

Pierwsze podium PŚ 23 stycznia 2011 w Zakopanem (1. miejsce)

Pierwsze zwycięstwo w PŚ 23 stycznia 2011 w Zakopanem

Najdłuższy skok 226,0 m na Letalnicy w Planicy (19 marca 2011)

Oficjalna strona http://www.kamilstoch.com.pl

1.04.2012r.

Z odwiedzinami u Kamila Stocha na jego wystawie w Proszowicach

W sobotę grupa 40 uczniów z naszej szkoły spotkała się znowu z Mistrzem Polski w skokach narciarskich Kamilem Stochem. Autokarem pojechaliśmy do Proszowic na oficjalne otwarcie Wystawy Osiągnięć Kamila w Centrum Kultury w Proszowicach. Wśród zaproszonych gości mogliśmy zobaczyć i porozmawiać z Kamilem, jego żoną Ewą, prezesem Polskiego Związku Narciarstwa Appoloniuszem Tajnerem, rodzicami Kamila oraz prezesem Fanklubu Kamila Stocha Rafałem Chmiela. W trakcie spotkania można było wszystkim zaproszonym gościom zadawać pytania, dostać od nich autograf, zrobić sobie z nimi zdjęcie a także dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących organizacji skoków, treningów skoczków jak i osób przygotowujących ich do występuw w zawodach. Na koniec ogólnego spotkania, tuż przed otwarciem wystawy, obejrzeliśmy krótki reportaż z działalności Pierwszego Oficjalnego Fanklubu Kamila Stocha. Sama wystawa zaskoczyła wszystkich - nie było tam dziesięciu czy dwudziestu pucharów czy też medali ale cała sala była zapełniona niezliczoną ilością trofeów zdobytych przez Kamila począwszy od czasów kiedy zaczynał zdobywać swoje pierwsze sukcesy (Kamil zaczął swoją przygodę z nartami w wieku 7 lat).

Copyright © 2014 . Wszelkie prawa zastrzeżone.